Dpü‘den Büyükşehir Belediye Başkanlığına

Dpü‘den Büyükşehir Belediye Başkanlığına

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş Enstitümüzün Konuğu Oldu

Enstitümüz tarafından gerçekleştirilen Gençlik Buluşmaları etkinlikleri kapsamında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın konuşmacı olarak katıldığı DPÜ’den Büyükşehir Belediye Başkanlığına söyleşisi düzenlendi.

 

      

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın selamlama konuşması ile başladı. Prof. Dr. Kâzım Uysal, Gençlik Buluşmaları programından gençlerle birlikte kendisinin de çok yararlandığını söyledi. Programa katılımından dolayı Alinur Aktaş'a teşekkür eden Prof. Dr. Kâzım Uysal, "DPÜ’den mezun olarak memleketimizin en güzide kurumlarında görev alan ve gençlere rol model olan başarılı insanlara çok ihtiyacımız var" dedi.

Prof. Dr. Uysal’ın konuşmalarının ardından Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Şahmurat Arık, Başkan Alinur Aktaş'ın özgeçmişini okudu. Prof. Dr. Şahmurat Arık'tan sonra söz alan Başkan Alinur Aktaş, üniversitenin bir mensubu olduğunu hissetmesine vesile olan bu programa katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve konuşmasına kendini tanıtarak başladı. Yüksek lisans eğitimini üniversitemizde tamamlayan Alinur Aktaş, DPÜ'nün yerinin gönlünde ayrı olduğunu ve Bursa ile Kütahya'nın komşu olması nedeniyle Kütahya'yı ve üniversitemizi sık sık ziyaret ettiğini ifade etti.

Konuşmasında Bursa Büyükşehir Belediyesinde şehir için yürütülen çalışmalardan da söz eden Başkan Aktaş, bu çalışmalar üzerinden öğrencilerimize önerilerde bulundu. Eğitimin ülkenin olduğu kadar yerel yönetimlerin de çalışma alanında olduğuna dikkat çeken Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesinin bu alanda çeşitli etkinlikler yürüttüğünü kaydetti. Aktaş, konuşmasının sonunda başta Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri olmak üzere üniversite çağındaki gençlere ve gelecekte siyaset yapmayı planlayan bireylere tavsiyelerde bulundu.

Söyleşi, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'ın, Alinur Aktaş'ı tebrik etmesi ve başarı dileklerini sunmasının ardından sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, Pazartesi